Ve dnech 17. a 18. 5. 2017 se konala celorepubliková soutěž AUTOMOBILEUM, připravovaná SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova 1338. Soutěže se zúčastnila vybraná čtyřčlenná  družstva třetích ročníků oboru středního vzdělání mechanik motorových vozidel, vlastnící ř.p. sk. B a C.

Hlavním cílem bylo představit soutěžící dopravním firmám z ČR, ve snaze pomoci při řešení nedostatku kvalitních řidičů. Soutěž se konala v novém areálu Dopravního výcvikového centra S-DRIVE v Hradci Králové a částečně v prostorách pořádající školy a byla podpořena Královohradeckým krajem, sdružením dopravců ČESMAD a dalšími významnými firmami z ČR.

Celkem se soutěžilo v 9 disciplínách a to z pravidel silničního provozu, rozpoznávání provozních kapalin, montáže a demontáže kol automobilu, pěti disciplín ovládání osobního a nákladního vozidla v různých podmínkách  a ovládání jednostopého nemotorového vozidla.

Za Jihočeský kraj se zúčastnilo čtyřčlenné družstvo VOŠ, SPŠ automobilní a technické České Budějovice ve složení Haranza Jan, Musil Radek, Kordík David a Havel Tomáš. Družstvo se v celkovém hodnocení 14 krajů umístilo na 6 místě.

Výsledková listina (*.pdf)