Napsala: Mgr. Martina Kroupová

V týdnu od 16. do 22.10. 2017 se žáci 1. – 4. ročníků čtyřletých oborů účastnili logické olympiády, která je pořádaná Mensou České republiky. V soutěži se zúčastnilo celkem 13 studentů.

 

Soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

Výsledky našich žáků:
1. místo ve škole,16. - 40. pořadí v kraji - Jan Babiš MS2 - Postoupil do krajského kola – GRATULUJEME!!!
2. místo ve škole, 59. - 62. pořadí v kraji - Lukáš Kuch D2b
3. místo ve škole, 63. - 69. pořadí v kraji - Michal Marek D1b
4. místo ve škole, 88. - 95. pořadí v kraji - Filip Šulc D2b
5. místo ve škole, 136. - 142. pořadí v kraji - Andrea Marková D3b

Další:
6. místo Jiří Daniel Kruliš D4b,
7. místo Ondřej Záleský D4b,
8. místo Kristýna Vitoušová D3b,
9. - 10. místo Adriana Hluštíková D2b a Štěpán Vaníček MS2

Děkujeme všem studentům za účast v této soutěži a těm nejlepším gratulujeme!

Pohled žáka: Štěpán Vaníček (MS2)

Logická olympiáda je soutěž, kterou pořádá MENSA ČR a je založená na logických úlohách. Nerozhodují tady naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotové rozhodování. Je to vlastně taková unikátní soutěž, která prověří, jak jste na tom s logikou.

Soutěž byla vyhlášená pro 5 kategorií a my jsme spadali do kategorie C – studenti všech SŠ do 20 let. V základním kole jsme vyplňovali na PC on-line test, na který jsme měli 35 minut času.

Všichni jsme se snažili, ale absolutně nejlepší byl Honza Babiš z naší třídy MS2. V rámci kraje, kde test vyplňovalo 571 řešitelů, se umístil na 16. - 40. místě a v celé republice obsadil 342-380 příčku z 10 825 řešitelů.
Je to obrovský úspěch, zvlášť když si v soupisce přihlášených můžeme přečíst, že skoro všichni další úspěšní řešitelé studují gymnázia.

Honza Babiš se svými výsledky nominoval do krajského kola, které proběhne pro jeho kategorii 3. listopadu pod záštitou hejtmanky Jč kraje paní Mgr. Stráské. Budeme všichni držet pěsti a přát Honzovi bystrý mozek a co nejlepší výsledek.