Napsala: Ing. Dana Tvrzická

Naše škola se opět letos zúčastnila florbalového turnaje, který se konal 7. - 8. prosince v Otrokovicích. Na turnaji bojovala kromě nás také družstva z pořádajících Otrokovic, Moravského Krumlova, Prahy a Znojma.

Naše mužstvo sehrálo celkem 4 zápasy po 10-ti minutách. Nejvyrovnanější a nejnapínavější byl zápas s obhájcem loňského 1. místa – Otrokovicemi. Stav zápasu byl 1:1. Snažili jsme se, co nám síly stačily a konečně 3 vteřiny před koncem jsme dali vítězný gól. Mohli jsme se začít radovat. Letos jsme vítězi my.

Po skončení turnaje jsme šli na večeři a pak jsme navštívili EXPERIMENTÁRIUM, kde probíhala tzv. Noc alchymistů. Probíhalo tu plno chemických pokusů a kdo má rád oheň, přišel si na své. Takovou spoustu ohnivých efektů jsme ještě nikdy neviděli. Pak následoval zasloužený spánek a odpočinek.

Druhý den ráno jsme se nasnídali a absolvovali zajímavou přednášku na téma „ Zvuk“. Například s takovým zvukovým laserem se nesetkáte každý den. Po přednášce jsme nasedali do aut a vzhůru domů do Budějovic. Jako vítězům se nám jelo opravdu vesele a radostně.

Doufáme pevně, že příští rok své prvenství obhájíme a potvrdíme.