Napsali: Studenti z D1b, D2b, D3b a D4b

Ve dnech 23.11. a 30.11. 2018 se studenti naší školy v Lidické třídě zúčastnili celosvětového testování z angličtiny a němčiny.

bestinenglish       bestindeutsch

 

Testu z každého jazyka se mohlo zúčastit 15 studentů. V počítačové učebně jsme se všichni v daný den a danou hodinu zaregistrovali do soutěže a ten nám byl on line spuštěn. Na zpracování všech úkolů jsme měli vyměřený čas 60 min. Největší stres pro nás byl, že jsme po celou dobu mohli stále sledovat, jak nám časomíra ukrajuje vyhrazený čas. Vyzkoušeli jsme si porozumění čteným textům, z nichž některé byly dost dlouhé, ale i poslech v různých variantách a situacích. Dobré bylo, že když nám přece jen zbývala chvilka času, mohli jsme se k některým úlohám i vrátit. Někteří sice ukončili test i 20 minut před jeho závěrem, ale většinou jsme vymezený čas využili do poslední minutky.

Všichni jsme napjatě očekávali vyhodnocení testů.. Angličtinu testovalo 922 škol a 21 110 studentů ze 30 zemí. Testování z němčiny se zúčastnilo 243 škol a 3052 studentů z 11 států, z České republiky 161 škol, tedy nejvíc.

Nejlepšího výsledku v testování dosáhl D. Chytil ze třídy D4b v němčině, který se umístil na 59. místě a ze středních odborných škol jsme v němčině byli v našem regionu dokonce 3., což považujeme za pěkný výsledek. Testování bereme jakou dobrou zkušenost práce s cizím jazykem i jako možnost porovnat své znalosti se studenty z jiných škol i států.