Bc. Zdeněk Benda, zástupce ředitele

Populární soutěž pro žáky automobilních škol slavila v tomto roce 25. jubileum. Do finále, které se konalo 16. – 17. 4. 2019 ve školícím středisku ŠKODA AUTO a. s. v Mladé Boleslavi postoupilo z regionálních kol v kategorii AUTOMECHANIK JUNIOR 28 žáků. Letošního jubilejního ročníku se celkově zúčastnilo 2300 žáků ze 110 škol celé ČR, vyučujících autoobory.

Soutěž se skládá ze tří částí

  • teoretické - soutěžící absolvují vědomostní test,
  • poznávací - určují různé přípravky a montážní pomůcky,
  • praktické - zde žáci diagnostikovali a prováděli opravy na automobilech.

Všechny disciplíny byly v časovém limitu a pod přísnou kontrolou rozhodčích, kteří se skládali ze zástupců podnikatelské sféry, ale i učitelů z vybraných škol.
Naši školu reprezentovali žáci III. ročníku Jiří Vopelka a Jindřich Prajs. Opět velice úspěšně reprezentovali školu, ale i celý Jihočeský kraj, protože v silné konkurenci obsadil Jiří Vopelka  4. místo a Jindřich Prajs 6. místo. Že konkurence a připravenost soutěžících byla opravdu vysoká potvrzuje i jejich odstup od stupňů vítězů, který byl 3,5 resp 12 bodů.

Výsledková listina

Pořadí Startovní číslo Jméno Škola Test Poznávací část Praktický úkol Celkem
1 20 Lukáš Holub SOŠ a SOU Nymburk 81 83 182 346
2 17 Pavel Bohatý SPŠ dopravní, Plzeň 78 79 178 335
3 23 Bohumil Nováček SŠ PTA Jihlava 69 78 177 324
4 2 Jiří Vopelka VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice 66 78 177 321
5 16 Lukáš Janíček SŠA Holice 51 84 179 314
6 1 Jindřich Prajs VOŠ, SPŠ automobilní a technická České Budějovice 48 81 183 312
7 9 David Koláš SŠaMŠ, Liberec 60 78 170 308
8 7 Karolína Jiřičková SŠ technická a řemeslná Novy Bydžov 57 61 186 304
9 24 Kryštof Kadlec SŠ PTA Jihlava 60 77 155 292
10 10 František Martinec ISŠ Vysoké nad Jizerou 48 83 159 290
11 18 David Poslík Střední průmyslová škola, Klatovy 51 79 159 289
12 15 Josef Hejlek SŠ automobilní Ústí nad Orlicí 51 82 155 288
13 13 Zdeněk Kořínek SŠ technická Přerov 60 76 149 285
14 28 Karel Šnídl SŠ automobilní a informatiky, Praha - Hostivař 60 59 163 282
15 19 Jakub Dytrych SOU Nové Strašecí 60 71 146 277
16 3 Pavel Veselý SŠDOS Moravský Krumlov 63 80 133 276
17 22 Pavel Šubrt SOŠ technická a zahradnická Lovosice 66 58 146 270
18 21 Jiří Vondráček SOŠ a SOU Roudnice nad Labem 45 78 145 268
19 27 Michal Holopírek SŠ - COP technickohospodářské Praha 9 66 72 125 263
20 14 Tomáš Lexmaul SŠ polytechnická Olomouc 54 76 132 262
21 11 Tomáš Vykydal SŠTD, Ostrava - Vítkovice 42 79 139 260
22 8 Aleš Borůvka SOŠ a SOU Vocelova, Hradec Králové 51 64 135 250
23 5 Jaroslav Škarda SPŠ Ostrov 42 79 128 249
24 4 Radek Nahodil ISŠ Slavkov u Brna 51 57 139 247
25 12 David Retei SŠ Odry 57 61 121 239
26 6 David Budík ISŠ technická a ekonomická Sokolov 33 68 120 221
27 25 Michal Liška SOU Valašské Klobouky 51 57 109 217
28 26 Roman Jašek SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín 54 54 104 212