Dne 17. 4. 2019 jsme v 9.30 hod. ráno vyrazili vlakem do Ostravy kde se konal závod Horizon Grand Prix. Je to závod dálkově řízených RC modelů, poháněných kombinovaně baterií a vodíkovým článkem.
Ubytovali nás v hotelu Garni VŠB. Po vybalení věcí jsme se šli podívat na konec prvního závodního dne, ve kterém startovalo 14 týmů z celé ČR. Od 20 ti hod. jsme měli k dispozici 100 m dlouhou závodní dráhu, na které jsme si pořádně zatrénovali.
Druhý den, jsme prodělali s naším vozidlem technickou prohlídku a odevzdali 20 ks hydrostiků ( bombiček s vodíkem ) a baterií o celkové kapacitě 14 400 mAh, 7,4 V.
V 10.15 hod byl odstartován samotný závod. Začali jsme velice dobře, ale po prvních ujetých 100 kolech, necelou hodinu po startu začaly problémy se servořízením . A to nás ještě čekalo 5 hodin závodu. Musíme se ale pochválit, protože výměnu servořízení za nové jsme zvládli během 4 minut. Bohužel za nějakou dobu odešlo i druhé servořízení a my se pokoušeli po další dvě nekonečné hodiny, vyrobit novou součástku . Snaha a zápal pro věc se vyplatily.
Výsledkem bylo 570 najetých kol a nejrychlejší zajeté kolo závodu ( 12.7s ).
Skončili jsme celkově na hezkém 9. místě a byli jsme spokojeni.
Po ukončení následoval obvyklý přesun na hlavní nádraží v Ostravě a po půlnoci jsme byli doma, v Č Budějovicích. Nevyspalí, unavení , ale bohatší o nové zážitky.

Budoucnost nového pohonu osobních automobilů je stále nejistá. Právě ta poháněná vodíkem mohou být možnou alternativou k dnešním spalovacím motorům. Stejného názoru je i firma HYUNDAI, která právě na tomto závodě prezentovala funkční vozidla na vodík.