Letošní ročník soutěže se konal ve dnech 15. a 16. května 2019 a pořádala ho opět Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Vocelova 1338, Hradec Králové.

Žáci naší školy v letošním roce opět reprezentovali jihočeský kraj a školu na celostátní dopravní soutěži Automobileum 2019, které se zúčastnily soutěžní družstva ze všech krajů České republiky.

Soutěž probíhala na dopravním polygonu v Hradci Králové.

Soutěž Automobileum je určena pro čtyřčlenná družstva žáků 3. ročníků jak tříletých tak i nově maturitních oborů z oblasti autoopravárenství, kteří již vlastní řidičský průkaz skupin B a C. Žáci soutěží v 9 disciplínách spočívajících v ovládání osobních, nákladních motorových vozidel a techniky. V letošním ročníku reprezentovali naší školu žáci Souček Jiří, Fabriger Vlastimil, Jakeš Adam, Vrchlavský Alois a obsadili pěkné 5. místo.