Soutěž žáků automobilních středních škol již potřetí na Autodromu v Sosnové. Letos poprvé s mezinárodní účastí se od 14. do 15. května 2008 konal 3. ročník soutěže Automobileum. V prvním dnu se všech čtyřiašedesát soutěžících utkalo v osmi disciplínách, mezi nimiž nechyběly různé jízdy zručnosti, vědomostní test, výměna kol a tajná disciplína, při které účastníci poznávali různé technické kapaliny pouze podle čichu.

Již podruhé zvítězili v soutěži družstev žáci naší školy, kteří předvedli vyrovnané výkony ve všech disciplínách. Druhé místo obsadil tým ze Střední odborné školy automobilní a Středního odborného učiliště v Ústí nad Orlicí a tým Integrované střední školy ve Vysokém nad Jizerou skončil jako třetí.

Soutěž jednotlivců opanoval Jiří Basař z Vysokého nad Jizerou, druhé místo obsadil Yuriy Popovych z Ústí nad Orlicí a na třetím místě stanul Jiří Vopálka také z Vysokého .

V již tradiční individuální soutěži pro pedagogy, letos v couvání, zvítězil Roman Körber ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Praha.

Součástí soutěže byl i bohatý doprovodný program a celá řada nesoutěžních disciplín.

Akci pod záštitou MUDr. Přemysla Sobotky, předsedy Senátu Parlamentu České republiky, a Mgr. Petra Doležala, náměstka hejtmana Libereckého kraje, pořádal resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje ve spolupráci s Autodromem Česká Lípa a za podpory firem Škoda Auto a.s. a Total ČR s.r.o.

Vstup do fotogalerie zde...