Celostátní finále žákovské soutěže Automechanik Junior 2009 hostila od středy 27.5. do čtvrtka 28.5.2009 Střední odborná škola automobilní a Střední odborné učiliště automobilní v Ústí nad Orlicí.

Své znalosti mezi sebou změřilo 28 soutěžících žáků třetích ročníků učebních oborů automechanik a mechanik opravář pro silniční a motorová vozidla z celé České republiky. Naše škola měla v soutěži 2 žáky, kteří uspěli v krajském kole soutěže.

Budoucí automechanici museli projít 140 teoretických testových otázek generovaných počítačem, dále poznávací částí na 14 pracovištích, kde museli určit náhodně vybrané součásti vozidel a v praktické části, kde např. prováděli diagnostiku automobilu či napnutí řetězu na motocyklu, ale museli zvládnout také slalom a jízdu zručnosti s nákladním vozidlem. Kvůli regulérnosti celé soutěže nemohl být mezi soutěžícími žádný místní zástupce.

Ocenění Automechanik junior 2009 si do Holic odvezl Petr Sochůrek. Naši žáci se umístili na pěkném 6. (Martin Brt) a 10. místě (Miroslav Holý).

Kompletní výsledky (*.pdf)

Fotogalerie