Resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Libereckého kraje pod záštitou Asociace krajů České republiky pořádal v květnu 2011 již šestý ročník mistrovství žáků automobilních škol České republiky AUTOMOBILEUM pro žáky oboru mechanik - opravář motorových vozidel

Cílem tohoto projektu Libereckého kraje je umožnit žákům škol z celé České republiky, které nabízejí obory zaměřené na automobilový průmysl, setkání a porovnání teoretických znalostí a praktických dovedností.

Soutěž je určena čtyřčlenným družstvům žáků 3. ročníku oboru automechanik – mechanik opravář motorových vozidel – starších osmnácti let s dostatečnými řidičskými schopnostmi k řízení osobního automobilu do 3,5 t. V soutěži se hodnotí jednotlivci i družstva.

Jihočeský kraj vzhledem k minulým výsledkům již po několikáté reprezentovalo družstvo žáků Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy automobilní a technické.

Pro soutěžící byly opět připraveny disciplíny, díky kterým si procvičili nejen svou teoretickou připravenost, ale i praktickou zdatnost. Mladí automechanici měli díky této akci možnost porovnat své řidičské dovednosti, schopnost ovládat vozidlo ve vysoké a nízké rychlosti, parkování vozidla, schopnost týmové spolupráce, manuální zručnost a znalosti z oblasti technických oborů, základů první pomoci a pravidel silničního provozu.

Individuální soutěž vyhrál žák naší školy Antonín SCHÄTTINGER.

Hlavní soutěž týmů vyhrálo družstvo žáků naší školy ve složení Antonín SCHÄTTINGER, Pavel ZAHRADNÍK, Miroslav HOMER a Miloš PROFANT, čímž vynikajícím způsobem reprezentovali nejen naši školu, ale celý Jihočeský kraj.

Fotogalerie