Vynikající úspěch studenta naší školy

Žák naší školy Pavel Moravec zvítězil v hlavní kategorii mezi 28 soutěžícími a současně se stal absolutním vítězem mezi všemi prezentujícími s nejvyšším počtem 1540 bodů. Jako nejúspěšnější Jihočech představí svůj projekt na téma Znečištění ovzduší nákladními loděmi na dubnové mezinárodní konferenci Enersol 2012 v Hradci Králové.

Národní kolo osmého ročníke soutěže studentských prací na téma obnovitelných zdrojů energie a snižování emisí v dopravě Enersol 2012 se uskutečnilo ve dnech 22. a 23. března v Pardubicích. Jihočeský kraj reprezentovalo šestičlenné družstvo a především v hodnocení jednotlivců dosáhlo vynikajícího výsledku.

Jihočeský tým vzešel z krajského kola soutěže, konaného v únoru pod osobní záštitou hejtmana Mgr. Jiřího Zimoly a radní pro oblast školství RNDr. Jany Krejsové.

V hodnocení týmů skončil Jihočeský kraj na 6. pozici. Vzhledem k výsledkům z let 2007, 2008 a 2010, kdy se družstvo studentů jihočeských středních škol stalo národními vítězi, to může představovat určitý neúspěch. Důvodem je ale vypsání nové vedlejší kategorie, v níž jihočeské družstvo v tomto roce nemělo zastoupení. V tvůrčí kategorii (druhé, které jsme se účastnili), skončil na druhém místě Adam Pavlát ze SPŠ a VOŠ Písek.

VÝBĚR Z VÝSLEDKOVÉ LISTINY

hlavní kategorie:

1. Pavel Moravec, VOŠ, SPŠ automobilní a technická, České Budějovice, Jihočeský kraj

2. Viktor Orlov, ISŠ technická, Benešov, Středočeský kraj

3. Markéta Hosová, SŠ obchodu a služeb, Jihlava, Kraj Vysočina

pořadí krajů:

1. Kraj Vysočina 6983

2. Středočeský kraj 6778

3. Jihomoravský kraj 6553

...

6. Jihočeský kraj 5544

...

14. Ústecký kraj 3429