Dne 23. a 24. května se konal 7. ročník odborné soutěže automobilních škol České republiky. Již tradiční bylo i místo konání na Autodromu Sosnová u České Lípy a záštita Libereckého kraje.

Jedná se o celostátní soutěž, které se účastní družstva ze všech krajů České republiky. Žáci 3. ročníku oboru Automechanik si na soutěži poměřili síly se svými vrstevníky v tradičních disciplínách v řízení motorových vozidel. Čtveřice žáků naší školy ve složení Jan Wejskrab, Tomáš Rytíř, Radek Brázda, Josef Hruška reprezentovala nejen sebe a školu, ale celý Jihočeský kraj.

Před soutěží proběhla náročná příprava. Žáci získávali znalosti pravidel dopravního provozu, základy první pomoci a hlavně schopnosti týmové spolupráce v oblasti techniky. Při nácviku v řízení motorového vozidla se využívala cvičná plocha ÚAMK. Vše se dělo pod odborným dohledem zkušených učitelů autoškoly pana Vojtěcha Holby a Jana Doležala

Při náročných soutěžích, podávali žáci stabilní výkony. V součtu všech bodů obsadilo naše družstvo první místo. Tím soutěžící navázali na úspěchy z minulých let, kdy ze sedmi ročníků obsadili čtyřikrát první místo a jednou třetí.

 

Externí fotogalerie pořadatele soutěže