Při setkání firem s akademiky a studenty v pondělí 13. října na Jihočeské univerzitě byly oceněny školy nejlépe připravující absolventy na zaměstnání.

Slavnostní zahájení nového technického oboru Mechatronika na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity za účasti ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, vedení JČU, pražské ČVUT i řady významných zaměstnavatelů z regionu se stalo více než důstojným místem pro vyhlášení výsledků prvního ročníku soutěže DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI, jehož pořadí ovlivňují samy firmy.

 

Ocenění je pečetí kvality a potvrzením od významných zaměstnavatelů, že absolventům těchto škol rádi nabídnou zaměstnání. Na hodnocení v Jihočeském kraji se podílela většina předních firem v čele se společnostmi jako Robert Bosch, Gama Group, nebo skupina ČEZ. Střední školy jsou vyhlašovány na úrovni krajů, fakulty vysokých škol potom celostátně v rámci ČR.


Pořadí středních škol pro rok 2014 v Jihočeském kraji:

  1. Vyšší odborná škola, Střední škola a Centrum odborné přípravy, Sezimovo Ústí
  2. Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škola automobilní a technická, České Budějovice
  3. Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín

Foto – zcela vlevo personální ředitelka firmy Bosch České Budějovice Barbora Shellová, druhý zprava rektor Jihočeské univerzity Libor Greubhoffer, druhý zleva zástupce ředitele VOŠ a SPŠ Jiří Ludačka.

vyhlaseni jcu