Napsal za DP1: Matěj Bednář

Dne 27. 1. 2015 se konal Krajský přebor družstev škol v šachu. Zúčastnilo se celkem 36 družstev a kolem 200 studentů z celého kraje. Hrálo se v kategoriích A (základní školy 1 až 5 třída), B (základní školy 6 až 9 třída) a C (střední školy a učiliště). Naše škola hrála v kategorii C, kde hrálo 11 družstev. Hráli jsme v Českých Budějovicích v restauraci Gerbera.

VOŠ, SPŠ automobilní a technická se podílela na organizaci a sponzorskými dary pro vítěze. Úvodní slovo za naší školu měla paní Mgr. Eliška Švepešová. Hrálo se tempem 2x15 min. na 7 kol. Poznali jsme zde spoustu šachistů amatérů i profesionálů. Mezi 11. až 4. místem byl bodový rozdíl pouhé 2 body. Skončili jsme na 8. místě. Šachy jsou životním stylem a většina z nás je hraje pro radost.

 

 

Tímto bych chtěl poděkovat za celé družstvo Ing. Petru Hostašovi, že nám umožnil se této akce zúčastnit. Příští školní rok bychom si znovu rádi zahráli a věřím, že dopadneme lépe.