Napsal za D1b: Kruliš Jiří Daniel

Dne 14. dubna 2015 se v Praze na VSFS konal již pátý ročník Šachového turnaje středních škol z celé republiky. Turnaje se zúčastnilo asi 30 školních týmů nejen z Čech, ale i z Moravy. Naše škola se zúčastnila jako jediná z Jižních Čech (ve složení: Bednář Matěj, Rytíř Daniel, Kalina Vojtěch a Kruliš Jiří Daniel). Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, tempem na rapid šach 2x15min.

Do Prahy jsme dorazili okolo půl deváté ráno a šli rovnou hrát. Umístili jsme se na pěkném 15. místě, takže skoro v polovině. Pro vítěze pořadatelé přichystali simultánku s hráčem, který má ELO přes 2400. Netušili ovšem, že turnaj hráli dva kluci, kteří měli ELO ještě vyšší.

Po turnaji nám zůstalo ještě trochu času, se projít po Praze a dojít si na večeři. A po vysilujícím boji jsme všichni s chutí povečeřeli. Tým celý vyčerpaný radostně odjížděl domu. Za nás všechny můžu říct, že se den opravdu povedl a už se těšíme na příští ročník. Velké díky patří naší škole a panu učiteli Petru Hostašovi, bez kterého bychom nikam nejeli.