Mnoho povyku pro nic

(Much ado about nothing)

Vojtěch Válek, D2a

Dne 12. 3. 2009 jsme se se školou vypravili do divadla DK Metropol na Shakespearovu hru Mnoho povyku pro nic.

Ze školy jsme vyráželi po druhé vyučovací hodině a pěšky pracně došli až k Metropolu, kde nastalo, jako vždy, neorganizované tlačení k šatnám, popřípadě na záchod. Potom jsme se už jenom roztřídili podle vstupenek na pravou, či levou stranu a šli se posadit. Chvíli na to se setmělo a hra začala.

Povyk1_1Děj byl jednoduchý, jednalo se v podstatě o svatbu Leonatovy dcery Hero se šlechticem Claudiem, která byla však pomluvou o nevěře Hero na chvíli zrušena, aby se později ukázalo, že to vše byla jen sprostá lež, kterou si vymyslel don Juan. Vše vyřešili až strážci, kteří zaslechli dva zloduchy, jak se baví o provedení podvodu, načež byli oba chyceni a zavřeni. Později vše přiznali a tím v podstatě vyřešili všechny spory. Strážci celou hru působili směšně a dělali ze sebe hlupáky, od jednoho strážce se mi líbila jeho věta: „Jo, já sem vůl, zapiš to, že sem vůl!" V podání herce tato věta působila opravdu dost směšně.

Co mě osobně ovšem nebavilo, byla upovídaná Beatrice, která celou hru mluvila hrozně rychle a vychrlila tolik informací, že se v tom člověk vůbec neorientoval, a proto mi přišla v celé hře tak nějak zbytečná a pouze zdržovala hlavní dějovou linii, ale třeba někdo má takové holky rád. Na konci hry si vezme podobně upovídaného Benedetta, který čas od času řekl taky nějaký ten vtip, většinou dvojsmyslný.

povyk2_1Myslím, že se divadlo celkem povedlo, i přes počáteční problémy, kdy nám představení odpadlo kvůli nemoci herce a my dostali náhradní termín, čímž jsme měli v podstatě dva dny dřív ukončenou školu, což nám ale nikomu nevadilo, spíš naopak.

Fotografie z představení jsou z http://www.jihoceskedivadlo.cz/.