Pavel Tröster
absolvent nástavbového studia - obor Podnikání (P2)

Mnoho studentů si myslí, že maturitní zkouška je něco jako "Boží soud", který za nás rozhodne o našem úspěchu či neúspěchu. Musím se přiznat, že i já jsem v sobě udržoval tuhle domněnku až do svých maturitních zkoušek.

Teď vidím, že pravda byla někde jinde. Že už od prvního dne prvního ročníku, do něhož ve škole nastoupíme, se začnou vytvářet určité hodnoty, které rozhodují o našem budoucím úspěchu. Už jenom tím, že se student k takovému kroku rozhodne, a pak ho uskuteční se začne utvářet jeho šance na úspěch. Jsem si jist, že každý, kdo maturitu opravdu chce, úplně neodloží učení stranou a něco pro to udělá, nakonec dosáhne svého.

Je velmi dobré, když ti, co vás po této cestě vedou a učí a předávají vám své zkušenosti, dokáží rozpoznat v průběhu studia, kdo to myslí vážně. Když totiž přijde ten den maturitních zkoušek, je ve hvězdách, kterou otázku si vytáhnete. Pokud se opravdu stane to co nejvíc nechcete, tedy, že si vytáhnete to co nejméně znáte, nemusí to pro vás nutně znamenat prohru. Právě dík vašemu dosavadnímu přístupu ke studiu a vaší snaze jste i přesto, že jste nepodali právě moc dobrý výkon, považován za člověka který je hoden vlastnit maturitní vysvědčení.

Je dobré, že právě naše třída tento tým učitelů měla a že nás dovedli do zdárného konce.

Oni dokázali, že my jsme to dokázali.

Takže závěrem trochu neskromně - potlesk patří nám všem.

Fotogalerie