Pavel Moravec, AT3

Od 27.9. 2008 je v Jihočeském Muzeu v Českých Budějovicích otevřena výstava u příležitosti 160 výročí narození známého šumavského spisovatele s názvem ŠUMAVA KARLA KLOSTERMANNA - PŘÍBĚH ŠUMAVSKÉ PODMALBY. Při návštěvě této multimediální výstavy s překvapujícím architektonickým řešením a audiovizuálními efekty se ocitnete v čase hrdinů z Klostermannových románů.

Uvidíte, uslyšíte a pocítíte úžasnou atmosféru dávné Šumavy. Znovu objevíte to, co znali naši předkové.Poznáte, jak žili, pracovali, slavili a tvořili. A to tak dokonale, že byli svými výrobky proslaveni po celém světě.Ponoříte se do světa, ze kterého vychází naše české tradice, které přetrvávají do dnešních dob.Stanete se svědky počínajícího turismu v pohoří Šumavy, které můžete porovnat se současností. Připomenete si díla Karla Klostermanna jak v rukopisné podobě tak i podobě tištěné-knižní.

Krátký výlet do dávných šumavských hvozdů s vůní dřeva a pryskyřice je u svého konce. Svou atmosférou , nápaditostí a architektonickým řešením nenechá chladným žádného návštěvníka až do 30.6. 2009.

Klostermann

Karel Klostermann