Zobrazit navigaci

Domov mládeže

Domov mládeže

Adresa: Domov mládeže Trocnovská 2/a, 370 04 České Budějovice
Poloha: DM se nachází v klidné lokalitě Husovy kolonie na trase MHD linky č. 12, (trasa: Havlíčkova kolonie - Husova kolonie, se zastávkou Žerotínova). mapa

Činnost domova mládeže

Domov mládeže poskytuje žákům nejenom ubytování, stravování, ale i smysluplné trávení volného času. Kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci vedou celoročně sportovní a zájmové kroužky: florbal, sálovou kopanou, stolní tenis, badminton, kroužek posilování, volejbalu, nohejbalu a další aktivity. Ubytovaným žákům je nabízen i další program: turnaje v šipkách, střelbě ze vzduchovky, petanqu, piškvorkách nebo stolních hrách. Do programu jsou zařazovány návštěvy výstav, kina, divadelních představení, kurzu tance a společenské výchovy, exkurze do zajímavých míst (HZS Jihočeského kraje, Budvar, Motocyklové muzeum, apod.), besedy, kvízy a znalostní soutěže. DM každoročně organizuje celoškolní turnaj v sálové kopané a sportovní turnaje pro žáky z ostatních domovů mládeže Českobudějovicka. Naši žáci se turnajů aktivně účastní a dosahují velice pěkných výsledků.

Popis domova mládeže

Domov mládeže je umístěn v klidné části Českých Budějovic ve dvou samostatných budovách s vlastní tělocvičnou, menší posilovnou a venkovním hřištěm s antukovým povrchem. Okolí domova mládeže je upraveno jako park a v jarních měsících slouží k relaxaci ubytovaných žáků. Výhodou DM je blízkost nádraží, OC Mercury, školy a pracovišť odborného výcviku, kam se lze dostat i bez použití městské hromadné dopravy.

Ubytovaní žáci mají k dispozici 2 klubovny (televize, videa, DVD), knihovnu s 2 500 tituly beletrie a odborné literatury, které jsou průběžně doplňovány novými výtisky s ohledem na zájmy a potřeby žáků. Žáci mohou využívat 6 pevných počítačů s připojením na internet, nebo je možné se na pokojích připojit k wi-fi internetu. Pro aktivní trávení volného času lze využít také stolní fotbal, stoly na stolní tenis, šipky, aj.

Jídelna s výdejnou slouží žákům pro podávání snídaní a večeří. Na obědy žáci docházejí do školní jídelny nebo je mají zajištěné na pracovištích odborného výcviku a praxe (obsluhovat účet může žák elektronicky z pohodlí DM). V každé budově jsou vybavené kuchyňky, kde je možné si připravit jednoduché občerstvení, nápoje nebo si uložit potravin do lednice.

Domov mládeže poskytuje ubytování pouze pro žáky učebních a studijních oborů SPŠ naší školy, vzhledem k omezené kapacitě není možné ubytovat žáky a studenty nástavbového studia a VOŠ.

Kapacita domova je 95 lůžek a to pouze pro chlapce (dívky neubytováváme). Sociální zařízení je pro všechny pokoje společné, je však v obou budovách nově zrekonstruované. Vybavení pokoje: každý žák má k dispozici válendu s úložným prostorem, uzamykatelnou šatní skříň, psací stůl, židli, noční stolek a botník.

Pokoje:11 dvoulůžkových
 7 třílůžkových
 13 čtyřlůžkových

Ceník služeb

platný od 1. 3. 2023

Úhrada za ubytování: 800 Kč /měs.
Úhrada za stravování:celodenní stravné
147 Kč
 snídaně, svačina
37 Kč
 oběd
45 Kč
 večeře
45 Kč
 II. večeře
20 Kč

PŘIHLÁŠKY K UBYTOVÁNÍ DO DOMOVA MLÁDEŽE A STRAVĚ V NĚM NALEZNETE ZDE